e-usługi
Rejestracja on-line
Diagnostyka obrazowa

Pobierz zdjęcia

AKTUALNOŚCI

WORECZKI NA SMUTECZKI. NOWY PROJEKT SPOŁECZNY DLA NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW

WORECZKI NA SMUTECZKI. NOWY PROJEKT SPOŁECZNY DLA NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW

Są bajecznie kolorowe, uszyte z miękkiego materiału i mają magiczną moc: schowane w nich smutki i lęki znikają w okamgnieniu! By trafić do małych pacjentów pediatrii i ortopedii dziecięcej w Gliwicach, kilkadziesiąt wyjątkowych egzemplarzy „przyjechało” aż z Elbląga, a konkretnie z Regionalnego Centrum Wolontariatu. Pomogły też niezawodne działaczki Stowarzyszenia Otoczka, które od lat wspierają gliwickie oddziały dziecięce.

Woreczki można łatwo przymocować do łóżeczka albo do stojaka do kroplówki. Można w nich przechować coś ważnego np. ukochaną przytulankę. Pozytywne reakcje maluchów tylko napędzają nas do kolejnych akcji. Radość dzieci jest bezcenna – podkreśla Dorota Tucholska kierująca Stowarzyszeniem Otoczka.

To już kolejny projekt społeczny realizowany w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach z myślą o podopiecznych pediatrii oraz ortopedii dziecięcej. Jest dowodem na to, że małe rzeczy mają w czasie pobytu w szpitalu wielkie znaczenie. Oprócz uśmiechu małych pacjentów jest to na pewno pozytywny wpływ na relacje medyków i hospitalizowanych dzieci oraz bezcenne wsparcie w radzeniu sobie z emocjami związanymi z procesem leczenia i rekonwalescencji – przekonuje Justyna Soroka, psycholog w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

Popup Plugin