RUSZAJĄ SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 PRACOWNIKÓW POLSKIEJ GRUPY GÓRNICZEJ S.A.

Pierwsi pracownicy Polskiej Grupy Górniczej S.A., ich małżonkowie i dzieci powyżej 16 roku życia we wtorek 1 czerwca 2021 roku przyjęli pierwszą dawkę szczepionki Comirnaty (Pfizer/BioNTech) w ramach akcji szczepień ochronnych przeciwko Covid-19 w zakładzie pracy.

„Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia akcji. Jako jedni z pierwszych w kraju zgłosiliśmy akces do rządowego programu szczepień w zakładach pracy, którego celem jest ułatwienie dostępu jak największej liczby Polaków do procedury ratującej zdrowie i życie” – powiedział we wtorek rano Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.

Podmiotem medycznym, który odpowiada za szczepienia w PGG S.A. jest Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.

„Współpraca szpitala ze spółką górniczą to już ponad rok doświadczeń i wspólnej walki z pandemią koronawirusa: od zorganizowania punktów pobierania od górników wymazów w kierunku SARS-CoV-2, przez otwarcie supernowoczesnego laboratorium z najwyższej klasy sprzętem o milionowej wartości, aż po punkty szczepień dla pracowników” – przypomina Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Przypomnijmy, że do szczepień na przełomie kwietnia i maja zapisało się w PGG S.A. ponad 12,5 tys. pracowników oraz członków ich rodzin. E-rejestrację przeprowadzono za pomocą specjalnej aplikacji na Portalu Pracownika, a chętni mieli możliwość wyboru jednej z 10 lokalizacji w miejscowościach działania spółki (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin). Termin rozpoczęcia akcji zależał od dostępności odpowiedniej partii szczepionek z zasobów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.