RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach po raz kolejny zorganizował wydarzenie o charakterze otwartym promujące profilaktykę oraz przeciwdziałanie przemocy PRZERYWAMY MILCZENIE. Jednym z partnerów akcji odbywającej się w Forum Gliwice był Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. Przygotowane zostały pokazy udzielania pierwszej pomocy, instruktaże dla dzieci oraz dla dorosłych oraz prelekcja ratownika Mateusza Żebrowskiego. W ramach współpracy odbyła się również debata z udziałem Justyny Soroki, psychologa w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, Emilii Kazowskiej, psychologa zajmującego się pracą z młodzieżą, mł. asp. Mateusza Piórkowskiego z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz Mateusza Żebrowskiego ze Szpitala Miejskiego nr 4.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, podmiotów i organizacji udało się zorganizować ważny projekt wzbogacony atrakcjami i kreatywnymi propozycjami dla najmłodszych. Ponad stu uczestników i uczestniczek gry terenowej uzyskało certyfikat superbohatera . Na każdym ze stoisk można było uzyskać informacje o oferowanych formach wsparcia. Ponadto w trakcie wydarzenia można było wziąć udział w konsultacjach psychologicznych i prawnych czy skorzystać z warsztatów.