e-usługi
Rejestracja on-line
Diagnostyka obrazowa

Pobierz zdjęcia

AKTUALNOŚCI

ABC EMPATII W GLIWICACH. „UCZYMY, ŻE NIE NA KAŻDĄ CHOROBĘ JEST LEKARSTWO”

Pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na stan zdrowia i wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności – oto najważniejsze cele wyjątkowego podręcznika ABC Empatii, który trafia właśnie na oddziały dziecięce Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

     Jest to dzieło Fundacji Rodziny Czepczyńskich, a ambasadorem tego przedsięwzięcia w województwie śląskim jest senator Marek Plura.

     Projekt składa się z książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego, Żanetę Kupczyk i Katarzynę Muzykę-Jacheć.
Najważniejsza jest likwidacja barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmiana myślenia i negatywnych postaw. Mój brat jest po
skomplikowanej operacji, która zostawiła blizny, był w szkole osobą wyśmiewaną. Przez tę książkę chcemy pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami – podkreśla Wiktor Czepczyński.

  Fundacja Rodziny Czepczyńskich przekazuje nieodpłatnie sto kompletów ABC Empatii (po 100 sztuk) do stu polskich szpitali pediatrycznych lub prowadzących oddziały
pediatrii. Publikacja pomaga małym pacjentom oraz ich bliskim w zrozumieniu nowej, niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli. Książki mogą być dla nich prezentem od
Fundacji i szpitala. W naszym województwie są już m.in. w placówkach medycznych w Częstochowie, Chorzowie i Katowicach.

    Ta inicjatywa doskonale wpisuje się w nasze założenia, aby pobyt w szpitalu przynosił dziecku nie tylko poprawę stanu zdrowia i zapewniał powrót do prawidłowego funkcjonowania, ale także uczył, czym jest choroba, że nie na każdą chorobę mamy lekarstwo, że należy okazywać zrozumienie i wsparcie osobom z niepełnosprawnością – podsumowała dr Agata Gajewska, ordynator oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.